Проєкт працює повністю на волонтерських засадах і ви можете зробити вклад у його розвиток

Про проєкт

«FARMA» – це волонтерський проєкт, метою якого є формування наборів для непрямого переливання цільної крові від донора до реципієнта на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах за неможливості використання попередньо заготовленої охолодженої крові.

Набори зібрані з компонентів наявних на ринку України та сусідніх Європейських країн.

Набори «FARMA» постачаються на військові підрозділи, а також використовуються для навчання військових медиків.

Передумови створення проєкту або з чого все починалось

Розуміючи необхідність у отриманні та використанні устаткування для переливання крові в зв’язку з багаточисельними постраждалими від російської агресії, на початку повномасштабного вторгнення ворога ми взяли кілька існуючих версій набору для гемотрансфузії, переважно виробництва США, в якості зразків для моделювання української версії. Раніше ми намагалися імпортувати готові набори, але поставки були обмежені, витрати високими, а митний контроль і логістичні процеси ускладнені. Суттєві затримки в доставці були неприйнятні, оскільки організації з навчання по стандартам TCCC потребували наборів для проведення відповідних тренінгів, а медичні стабілізаційні пункти опинялись в умовах дефіциту засобів для переливання крові. Результати таких спроб не були обнадійливими та навіть близько не покривали реальні потреби збройних сил.

Після оцінки доступних пропозицій за межами України та визначення місць, де набори найвірогідніше використовуватимуться, стало зрозуміло, що є необхідність створити український виріб як незалежний продукт для забезпечення стабілізаційних пунктів, що ймовірно матимуть проблеми з постачанням і опрацювати можливість їх доставки безпілотниками в таких ситуаціях, як блокада АзовСталі.

Чому важливе саме переливання цільної крові?

За даними МОЗ України понад 60% смертей на полі бою, яким можна було запобігти, пов’язані з критичною кровотечею.

Переливання крові на догоспітальному етапі здатне значно покращити цю статистику та мінімізувати кількість смертей, яким можна було запобігти. Наразі в країні відбувається багато змін щодо логістичних процесів забезпечення потреб фронту попередньозаготовленою охолодженою кров’ю із банків крові та навчання кваліфікованого медичного персоналу для проведення процедури переливання.

Ми збираємо набори для переливання крові від донора до реципієнта. Це не є вирішенням всіх проблем, пов’язаних із адекватною гемотрансфузією на догоспітальному етапі, а скоріше додатковою опцією для забезпечення бойових підрозділів кров’ю у випадку масових надходжень поранених та за інших вкрай несприятливих обставин.

Ідеальна картина виглядає так: наші військові мають налагоджене постачання попередньо заготовленої перевіреної охолодженої крові групи О(І) Rh-, необхідну кваліфікацію для її застосування, а також належної якості обладнання для зберігання і транспортування.

Якщо ж військові перебувають в умовах, коли вони не мають доступу до крові – вичерпано наявні запаси, порушена логістика, відсутнє або вийшло з ладу обладнання (холодильник для зберігання крові та підігрівач трансфузійної рідини належної якості), – вони можуть скористатися наборами і здійснити забір у доступного здорового донора.

Такий підхід дозволяє забезпечити медиків які працюють близько до лінії фронту всім необхідним устаткуванням задля порятунку щонайбільшої кількості життів.

1

Охолоджена цільна кров О групи з низьким титром аглютинінів

2

Попередньо перевірена свіжа цільна кров О групи з низьким титром аглютинінів

3

Плазма, еритроцити і тромбоцити у співвідношенні 1:1:1

4

Плазма і еритроцити в співвідношенні 1:1

5

Окремо плазма або еритроцити

Пакувальний процес

Набір уважно зібрано та дбайливо запаковано спільнотою волонтерів, які знаються на тактичній медицині, із використанням побутового вакууматора в цупкий поліетиленовий пакет, що запобігає руху та пошкодженню складових всередині упаковки.

Набір донора та реципієнта знаходяться в різних секціях єдиної упаковки. Перелік складових кожного набору роздруковано на кольоровому папері та вкладено всередину упаковки, так, щоб його зміст можна було прочитати до відкриття пакету. Нанесено терміни придатності лікарських засобів, які входять до складу.

Пакувальні матеріали​

Використовуються такі матеріали як цупка поліетиленова плівка, зіп-пакети 50 х 70 мм (для індивідуального пакування рукавичок та одноразових джгутів), зіп-пакети 100 х 160 мм (для комплектації експрес тестів), резинки 20 х 1 2 х 1.2 мм (для фіксації одноразових джгутів) тощо.

Наші партнери:​

UA First Aid

Волонтерська ініціатива викладачів та випускників Києво-Могилянської академії, що активно відреагувала на повномасштабне вторгнення росії та працює від початку березня на потреби передової – хороші друзі та партнери проєкту «FARMA». 

Вони надають приміщення, допомагають із здійсненням закупівель, організацією пакувального процесу, адміністративними питаннями, дистрибуцією готових наборів та у виришенні багатьох інших питань. 

Підтримати проєкт можна здійснивши донат на їх монобанку. Цей донат допоможе нам зібрати більше наборів та передати їх у підрозділи якомога швидше.

Автори проєкту

Основна команда проєкту складається волонтерів тренерів тактичної медицини, сертифікованих NAEMT, а також команди UA First Aid (більшість з яких, доречі, є регулярними донорами крові).

Менеджерка проєкту – Анастасія – провізорка, волонтерка, тренерка. Якщо ви маєте будь-які питання, відповідї на які не знайшли на сайті, або хочете запропонувати співпрацю, відправте їй листа на електронну адресу [email protected] 

2134 1234

Медіа та устаткування

Волянюк Костянтин – людина, завдяки якій цей сайт такий гарненький

FAQ

Набори можуть отримати військовослужбовці з підтвердженими навичками застосування гемотрансфузії на догоспітальному етапі після заповнення гугл-форми, яку ви можете знайти у відповідному розділі даного сайту. Також спрощену тренувальну версію можуть отримати сертифіковані центри для проведення навчань з тактичної медицини та, власне, військові підрозділи за наявності персоналу, здатного провести кваліфіковане внутрішнє навчання.

Наразі небори для непрямого переливання цільної крові не доступні для продажу.

Приорітет волонтерського проекту «FARMA» – безоплатне забеспечння потреб медичних служб військових підрозділів та навчання гемотрансфузії діючих військовослужбовців. Складники наборів закуповуються та комплектуються на волонтерських засадах, тому комерційне їх використання було б некоректним з нашого боку.

 

Якщо ви маєте змогу та бажання підтримати проєкт фінансово та віддячити нашим волонтерам за їх невтомну працю – зробіть посильний донат на нашу монобанку. Це допоможе нарощувати об’єми виробництва, і відповідно – обсяги допомоги нашим захисникам.